Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Úvod » Služby » Chemické prostředky na ochranu a úpravu kamene

Chemické prostředky na ochranu a úpravu kamene

Pro ochranu přírodního kamene nabízíme kvalitní impregnace, zakoupit u nás lze i další prostředky - např. pro prohloubení barevného odstínu, odstraňovač zeleně, pečeť na kámen, tmely, lepidla a čistič kamene.

Vhodná údržba a ošetření pískovce významně prodlouží jeho životnost. Při použití chemických prostředků je vždy nutné dodržovat výrobcem předepsaný postup.

Čištění kamene

  • Čistič kamene  – na důkladné čištění stavebních nečistot, odstraňuje vrstvy vosku a čisticích prostředků, odstraňuje slabé cementové skvrny, čistí olejové a tukové nečistoty, mour a tér, zbytky umělohmotných barev tak jako omítky ze všech přírodních kamenů.
  • Anti –zeleň – důkladně odstraňuje přírodní povlaky, zbarvení rostlinami, listy, mechu a jiných silných znečištění.

 

Ošetření kamene

  • Impregnace kamene – působí hluboko do kamene, z kamene se stává kámen vodu odpuzující bez ovlivnění prodyšnosti, chrání fasády před silným deštěm, voda perlí na povrchu a rovněž tento prostředek chrání před nečistotami.
  • Prohlubovač barevného odstínu – vytváří na kameni „mokrý efekt“ bez toho, aby se vytvořil lesk. Působí vůči vodě a nečistotám odpudivě. Je odolný vůči povětrnostním vlivům s dlouhodobým působením pro vnitřek i vnějšek.

 

Tmely a lepidla

  • Tmel na kámen 1000 Transparentní L-speciál – na lepení a tmelení přírodních kamenů ve vertikální poloze.
  • Akepox 5010 – pro slepování viditelných mezer ve vnitřním i vnějším prostředí, především tam, kde jsou lepené mezery viditelné, např. u hranění, ve spojení s maltou, při restaurátorských pracích.

Poptávkový formulářSečtěte a zaokrouhlete (23.4 + 38.1) *

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Vlastnosti pískovce

Možnosti dopravy

možnosti dopravyV rámci manipulace materiálu nabízíme možnost dopravy a složení pískovcových výrobků. Více