Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Úvod » Informace » FAQ

FAQ

  • Jak ošetřit znečištěný nebo již starší přírodní pískovec s patinou?

Skvrny od stavebních nečistot, vosku, cementové skvrny, olejové a tukové nečistoty mour, tér, zbytky umělohmotných barev lze očistit vapkou a po vyschnutí, pokud je potřeba, pokračovat v odstraňování nečistot chemickým přípravkem na čištění kamene. Po úplném vyschnutí je dobré kámen naimpregnovat a prodloužit tak jeho odolnost vůči znečištění.

 

  • Kde seženu chemické prostředky na přírodní pískovec?

V naší provozovně nabízíme chemické prostředky zn. Akemi /impregnace, čistič kamene, prohlubovač barevného odstínu, odstraňovač zeleně, tmely a lepidla/ a impregnaci zn. Fobizol.

 

  • Mohu nakoupit pískovcové výrobky bez předchozí objednávky?

Naše výroba je převážně zakázková, většinu pískovcových výrobků je třeba objednat předem. V případě, že byste si chtěli pískovcový matateriál odvézt hned, doporučujeme zavolat předem.

 

  • Jak dlouhé jsou termíny od objednání?

Termíny, kdy je zboží připraveno k odběru, jsou dle složitosti zakázky a dle domluvy.

 

  • Jaké jsou způsoby platby v naší provozovně?

Způsoby platby za pískovcový materiál jsou možné v hotovosti při převzetí zakázky nebo převodem na fakturu. Platby kartou u nás bohužel zatím možné nejsou.

 

  • Jaký pískovec nabízíme?

Zpracováváme u nás těžený zámělský glaukonitický pískovec, který má barevnou škálu od typicky modrozelené až po hnědorezatou. Současně nabízíme pískovec dubenecký, který má šedozlatou barvu.

 

  • Jaké jsou možnosti realizací projektů z písovce?

Při realizacích úzce spolupracujeme s firmou Jan Sršeň, DiS. - realizace z pískovce. Pan Sršeň se specializuje na realizace projektů z pískovce, většina fotografií na našich webových stránkách je z jeho tvorby. Dobré zkušenosti máme i s dalšími kameníky, na které Vám můžeme předat kontakt.

 

  • Jaké jsou možnosti dopravy pískovce?

V rámci manipulace materiálem Vám můžeme pískovec dovézt a složit na místě. K dispozici máme nákladní auto Volvo sklápěč s hydraulickou rukou, nosnost auta je 10 až 12 tun. Pro dopravu menších zakázek můžeme o cenovou nabídku poptat některou z přepravních společností.

Poptávkový formulářSečtěte a zaokrouhlete (49.6 + 13.0) *

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Vlastnosti pískovce

Možnosti dopravy

možnosti dopravyV rámci manipulace materiálu nabízíme možnost dopravy a složení pískovcových výrobků. Více